czwartek, 3 listopada 2016

Placki z kabaczka przepis

Placki z kabaczka to przysmak dzieciństwa! Przyrządzane późnym latem z dojrzałych kabaczków, wciągają tak bardzo, że trudno oderwać się od talerza. Koniecznie sprawdź nasz przepis na placki z kabaczka! Całość dokładnie wymieszać.


Gęstością powinno być zbliżone do ciasta na placki ziemniaczane.

Przyprawić według własnego uznania (sól, pieprz, curry, papryka czy majeranek). Takie placki z kabaczka są podobne do placków ziemniaczanych, można nawet powiedzieć, że są zdrowe, jeśli nie brać pod uwagę tego, że są smażone. Można również przygotować te placki z cukinii!


Chodzi bowiem o placki ze starego, dobrego kabaczka! Kabaczek to dla mnie wspomnienie smaku sprzed lat i wspaniały pomysł na ciepłą, lekkostrawną kolację. W dodatku sam wygląd i zapach kabaczka cieszy zmysły! Choć w gruncie rzeczy podobne do tych z cukinii – placki z kabaczka są dużo delikatniejsze, bardziej kremowe w smaku i.

Same też mogą stanowić oryginalny dodatek do dań - np. Przepis na bardzo dietetyczne, bardzo smaczne placuszki. Jak już wcześniej pisaliśmy, kabaczki obrodziły.


Pomimo swej wielkości, miąższ mają bardzo delikatny. Ziemniaki, kabaczka i cebulę po obraniu umyć. Z kabaczka usunąć także gniazdo nasienne. Wszystko pokroić na kawałki.


Szybko i wygodnie przeliczysz gramy na łyżki, łyżeczki, szklanki, sztuki! Prosty przepis i szybkie wykonanie. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów. Pomidory z parówkami przełóż do garnka z leczo i wymieszaj.


Duś całość około minut (aż kabaczek będzie miękki), mieszając co minut. Zobacz jak przygotować doskonałego faszerowanego kabaczka z dodatkiem mięsa. Wypróbuj pomysły na placki z kabaczka - sprawdź!


Jest to idealne danie, które sprawdzi się wtedy, kiedy nie masz czasu przygotowywać wykwintnego obiadu.

Te proste składniki z pewnością każdy ma w domu. Kabaczka obieramy, pozbywamy się nasion i ścieramy na grubych oczkach (w razie potrzeby lekko odcisnąć, u mnie nie trzeba było). Marchew również ścieramy. Do kabaczka dodać mąkę, jaja i przyprawy. Połączyć z utartym kabaczkiem oraz mąką i delikatnie, ale dokładnie wymieszać i doprawić.


Jeśli uznamy, że masa jest zbyt wodnista (konsystencja powinna być taka jak masy na placki ziemniaczane) należy dodać więcej mąki. Zobacz, jak przygotować sprawdzony przepis na Leczo z kabaczka. Wydrukuj lub pobierz PDF z przepisem. Po utarciu kabaczka i odcedzeniu nadmiaru wody (jeśli posolimy miąższ wcześniej, wypuści on sok, który można odsączyć na sicie lub przez gazę). Dodać pokrojoną w drobną kostkę paprykę i cebulę, a także pozostałe składniki i przyprawy.


Z powstałej masy formować okrągłe placuszki grubości około 1cm. Można także pod koniec smażenia ułożyć na nich plasterek sera żółtego. Wbij jajka do miski i wymieszaj raz jeszcze.


Rozgrzej oliwę na patelni. Nakładaj po łyżce kabaczkowego ciasta na patelnię, delikatnie je rozpłaszczając. Smaż placki na średnim ogniu po 2-min z każdej strony, aż będą złociste, a następnie przekładaj na talerz wyłożony papierem do pieczenia, żeby odsączyć je z nadmiaru oliwy.


Przedstawiam placki z kabaczka z dodatkiem sera typu feta. Pitrasiłam placuszki dzisiaj. Pomysł przyszedł sam do głowy, na zasadzie co jest w lodówce trzeba zjeść przed urlopem. Jedną większą cukinię o wadze około 4gramów umyj dokładnie pod bieżącą, zimną wodą. Odetnij oba końce końce, ale nie obieraj cukinii ze skórki (chyba, że skórka w cukinii jest już twarda).


Jeśli cukinia jest spora, ale młoda, to nie ma potrzeby usuwania z niej gniazda nasiennego. Ciasto na placki przyprawić do smaku solą i pieprzem. Na patelni rozgrzać olej, wykładać łyżką małe porcje ciasta, spłaszczając je na placki. Gotowe placki wykładać na papier kuchenny, by osączyć je z tłuszczu.


Smażyć z obu stron, aż się zarumienią. Podawać gorące z sosem tzatziki, sosem pomidorowym lub keczupem. Delikatne, lekkie i bardzo smaczne placki z cukinii.


Można serwować je jako główne danie tylko z dodatkiem kwaśnej śmietany lub sosu tzatziki, albo jako dodatek do mięsa, czy ryby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty