środa, 8 lipca 2015

Ciasto naleśnikowe z olejem

Moje składniki na ciasto naleśnikowe: szkl. Na patelni teflonowej rozprowadzić bardzo cieniutką warstwe oleju,postawić na gaz i mocno rozgrzać. Chochelką od zupy wlać na patelnie taką ilość ciasta aby wyszedł naleśnik ( ja nabieram ciasta mniej niż pół chochelki na naleśnik). Teraz dopiero do miski z płynnym ciastem wlać olej i wymieszać.


Do ciasta naleśnikowego dodaję olej i mieszam ponownie bardzo dokładnie do czasu, aż połączy się z ciastem. W razie potrzeby dolewam wodę, ciasto potrafi gęstnieć w trakcie stania.

Mocno rozgrzewam patelnię. Pierwszego naleśnika smażę na odrobinie oleju tak, aby łatwo odszedł od patelni. Naleśniki przewracam drewnianą szpatułką.


Ciasto nie może być zbyt gęste, powinno być takie aby dało łatwo się rozlać na patelni. Smażąc obracamy je aby zazłociły się równomiernie po obu stronach. Ciasto naleśnikowe powinno mieć konsystencję gęstej śmietany.


Wtedy można je wylewać na przykład chochelką na rozgrzaną patelnię z dodatkiem tłuszczu - masła, oliwy czy oleju roślinnego. Dziś podzielę się z Tobą przepisem na idealne ciasto naleśnikowe min łatwe tanie.

Przetwory Olej nagietkowy. Poznaj nasz sprawdzony przepis na idealne ciasto naleśnikowe i sprawdź, jak zrobić naleśniki dla całej rodziny w najprostszy z możliwych sposobów. Wszystkie składniki na ciasto naleśnikowe zmiksować, pozostawić ciasto na minut, żeby dojrzało. Po tym czasie ciasto powinno mieć konsystencję gęstej śmietany.


Patelnię (najlepiej taką przeznaczoną do smażenia naleśników, z niskimi brzegami) rozgrzać. Posmarować cienko olejem – używając do tego silikonowego pędzelka. Wydrukuj lub pobierz PDF z przepisem. Na rozgrzaną patelnię wlewaj łyżką do zupy ciasto naleśnikowe.


Sprawdź widelcem, czy możesz podwinąć skórkę ciasta (ciasto powinny być zwarte, mieć lekko złocisty kolor). Jeśli ciasto z jednej strony. Ja po całej masie prób i błędów doszłam do perfekcji. Z tego przepisu naleśniki wyhodzą delikatne i puszyste. Gdzie tkwi sekret udanej ryby smażonej na głębokim oleju?


To ciasto naleśnikowe do ryby! Jak zrobić ciasto na naleśniki? Idealne ciasto na naleśniki, proste. Pyszne cienkie naleśniki bez miksera, z mikserem. Dobry sprawdzony przepis.

Składniki dla 1-osób łatwe. Jak smażyć naleśniki, żeby były cienkie chrupiące i nie pękały? Olej jest płynny i ma uniwersalny smak, zatem łatwo i szybko dodaje się go do ciasta na naleśniki a do tego nie zmienia ona smaku gotowych naleśników. Masło i olej kokosowy pasuje do ciasta na naleśniki na sodko.


Ciasta z olejem Ciasta z dodatkiem oleju są nieco bardziej spoiste i mniej puszyste, niż ciasta na bazie masła czy margaryny, ale za to lepiej nadają się do wypieku rozmaitych muffinek czy tzw. Z olejem upieczemy też rolady, potrzebne do sporządzenia efektownego tortu z bananem i galaretką, przyrządzimy budyniowy placek z. Dokładnie roztrzepujemy. Mieszamy mleko z wodą i dodajemy jajko. Po uzyskaniu jednolitej konsystencji dosypujemy mąkę jednocześnie mieszając, aż do uzyskania gładkiego ciasta o konsystencji niezbyt gęstej śmietany.


Dolewamy olej i odstawiamy ciasto na pół godziny, by dojrzało. Mąkę wsypać do miski, dodać jajka, mleko, wodę i sól. Zmiksować na gładkie ciasto.


Dodać roztopione masło lub olej roślinny i razem zmiksować (lub wykorzystać tłuszcz do smarowania patelni przed smażeniem każdego naleśnika).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty