piątek, 14 października 2016

Chleb z automatu przepis

Tosia, my tu o wypiekach z automatu a ty wylatujesz o chlebie spod ręki! Bronka z piekarni albo z angielki babci Jadwigi! Przepisy na chleb z automatu. Przygotowanie chleba w automacie jest bardzo proste, zebrałam w jednym miejscu najlepsze przepisy na pieczywo z wypiekacza. Znajdziecie tutaj zarówno słodkie, jak i tradycyjne chleby.


Wyliczyłam sobie proporcje na bochenek o wadze około 750g. Z piekarnika też wychodzą zakalce i niesmaczne chleby. Po prostu trzeba umieć upiec chleb, a z automatu jest to po prostu łatwiejsze.


Fajne są przepisy na tej stronie i gratuluję wytrwałości w redagowanie tego bloga, ale jeśli zamieszcza Pani przepisy na chleby z automatu to proszę ludzi zachęcać do pieczenia a nie odwrotnie. Re: Najprostszy przepis na chleb z automatu ? Po to sie piecze w domu, aby nie mic w chlebie polepszaczy, a mieszanki czesto sa tego pelne. A w mailu przepis na chleb na zakwasie.


Tak więc poniżej wkleję maila, w którym Rafał dokładnie wszystko opisał. Dodane przez maaartinka w: Tylko o kuchni. Mam jeszcze jedno pytanie:) czy w takim automacie można zrobić ciasto drożdżowe z kruszonką? Jeśli tak to bardzo proszę o przepis. Mikser Kulinarny wyszukuje przepisy z polskich blogów kulinarnych, tym razem wyszukiwany jest przepis na chleb z automatu.


Drożdżowy pszenny z pietruszką. Pierwsze podejście było na tyle udane, że w ciągu tygodnia - z różnymi modyfikacjami - upiekłem ten chleb już trzy razy. Przy okazji zmodyfikowałem nieco oryginalny przepis, tak żeby był jeszcze prostszy w wykonaniu.


Chleb z automatu przepis

Jest to przepis jaki najczęściej stosuje do wypieku chleba pszennego. Najlepszy efekt osiągnąłem zmniejszając ilość cukru do jednej, płaskiej łyżeczki. Dwie łyżki to za dużo, wychodzi wtedy słodki jak chałka.


Nie jest to jednak konieczne, chleb można również upiec z mieszadłem i wyjąć je na koniec. Po po ostatnim charakterystycznym sygnale, gdy program się skończy, wyciągamy formę z automatu i wyjmujemy chleb. Studzimy na kuchennej kratce, podajemy ze Smakowitą Pajdą z cebulką i jabłkiem. Postanowiłam przerobić mój sprawdzony przepis na najprostszy chleb i skorzystać z porad znalezionych w Internecie. Był zwarty, z chrupiącą skórką i mnóstwem ziarenek.


Miąższ przypominał mi trochę chleb na zakwasie, bo podobnie jak on, był zbity i wilgotny. Chleb się udał wyśmienicie! Jak na razie piekę z mąki z Lidla lub innych sklepów gdzie są specjalne mąki do chleba pieczonego w automacie. Na opakowaniach mąki zazwyczaj jest przepis na chleb o wadze 7g.


Jeden z moich ulubionych przepisów na chleb z automatu. Piekłam go wielokrotnie. Czy ma Pani jakiś sprawdzony przepis na chleb żytni z ziarnami, albo razowy z ziarnami? Często prosicie o przepisy na chleby z maszyny, obiecuję, że na pewno się pojawią, tak samo, jak i porady dotyczące wyboru automatu do chleba (właśnie testujemy kilka) i cała masa innych porad z tym związana. A na dobry początek przepis podstawowy na prosty, zwykły chleb z maszyny.


Uwielbiam dni kiedy w mieszkaniu unosi się zapach chleba. Nie przestałam piec, a domowy chleb pojawia się na stole jeszcze częściej. Podaję proporcje na bochenek o wadze 750g. Polecam chleb nie z automatu, tylko recznie przygotowany, na zakwasie, bez drozdzy.


Nic sie nie kruszy nawet po tygodniu. W automacie tylko wyrabiam chlebki pszenne. A co do chlebka to stosuję przepis z instrukcji obsługi automatu. Nastawiam najdłuższy program a waga chlebka to 750g. Często korzystałam z wyżej przywołanego przepisu, ale średnio mnie satysfakcjonował.


To jeszcze nie był idealny chleb! Wiele naczytałam się o tym, że chleb na zakwasie w maszynie nie udaje się, jest nieosiągalny zupełnie. Ale szukałam wytrwale, wypróbowałam różne. A teraz coś, czego nie było od bardzo dawna. Od wieków już nie używałem mojej maszyny, ale ostatnio naszła mnie myśl pewna.


Założyłem tego bloga właśnie z myślą o chlebach z maszyny. Dopiero potem, znacznie później, zacząłem sam wszystko robić, a maszynę wysłałem na emeryturę. Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu.


Cena była bardzo atrakcyjna, automat jest niezawodny i bardzo prosty w obsłudze. Idealnego przepisu na chleb z automatu szukałam dość długo. Do pojemnika z automatu do pieczenia chleba wlewamy wodę, wsypujemy mąkę pszenną oraz mąkę żytnią, sól i cukier, następnie olej oraz zakwas.


Pojemnik umieszczamy w maszynie i włączamy maszynę na wyrabianie, następnie wyłączamy maszynę i pozostawiamy aż wyrośnie ciasto u mnie trwało to około godziny. Tym razem trafiłam na bardzo fajny chlebek z przewagą mąki razowej. Mimo, że mieszadła włożyłam dopiero po pół godzinie od włączenia maszyny chlebek ładnie wyrósł, a jego wspaniały zapach długo unosił się u nas w domu. Ja oczywiście troszkę zmodyfikowałam składniki - zmiany podaję.


Warto piec w domu chleb, bo smakuje o wiele lepiej niż ten ze sklepu, nawet lepiej od tych droższych chlebów. Pyszny chleb z chrupiącą skórką. Sami decydujemy jakie dodatki chcemy dodać.


O jedzeniu piszę, myślę i śnię! U mnie spotykają się osoby na zdrowej diecie, w tym bezglutenowej, wegetariańskiej, wegańskiej oraz wielbiciele polskiej kuchni. Bardzo lubię ten chleb, ale potrzebuję przepisu w wersji z niskim indeksem glikemicznym. Widzę w komentarzach, że z maki orkiszowej się udał, ale z żytniej już nie bardzo.


A może inny przepis polecacie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty