Ubić jajka z odrobiną soli. Dodać mąkę, wlać mleko i wodę. Dokładnie wymieszać i sprawdzić, czy ciasto ma dobrą konsystencję, podnosząc łyżkę pionowo – powinno spływać i jednocześnie pokrywać powierzchnię łyżki.
Mikser Kulinarny wyszukuje przepisy z polskich blogów kulinarnych, tym razem wyszukiwany jest przepis na naleśniki z wodą mineralną. Patelnie teflonową mocno nagrzewamy, wylewamy porcję ciasta i pieczemy złote pyszne naleśniki.
Gdy naleśniki będą smarowane słodkimi nadzieniami, dobrze jest dodać do ciasta łyżeczki cukru. Smażymy na rumiano z obu stron. Upiecz naleśniki na mleku i wodzie mineralnej na gorącej patelni.
Przed wylaniem pierwszej porcji ciasta dno patelni jest rozmazane chudym olejem. Wtedy nie możesz tego zrobić, naleśniki są za gorącym metalem. Baza przepisów kulinarnych w serwisie Senior.
Dodane przez mysz2w: Tylko o kuchni.
Woda sól cukier cukier waniliowy Przetwory. Naleśniki niezawodne z wodą mineralną , dieta po prostu smaczne. Słoiki na przetwory - praktyczne propozycje do każdej kuchni. Książki o przetworach - zrób z nimi konfitury, dżemy i powidła!
Przygotuj to danie we własnym zakresie i podziel się swoja opinią! Przepisy i porady kulinarne. Klasyczne, cienkie i elastyczne naleśniki. Można podawać je ze słodkim lub wytrawnym nadzieniem. Jeśli do ciasta dodamy gazowaną wodę mineralną to ciasto wyjdzie delikatniejsze.
Jeśli nie macie akurat takiej wody w domu, możecie zastąpić ją mlekiem lub zwykłą wodą. Również proporcje mleka i wody mają znaczenie – gdy daję więcej wody niż mleka – tak jak w przepisie poniżej, to naleśniki wychodzą idealnie. To zwykła z kranu ma byc, czy.
Zamiast wody można też dać mleka jeżeli woda ci nie odpowiada. Ja osobiście daję wodę z skranu,bo w DANII można pić wodę kranówę bo. Tradycyjne naleśniki z twarogiem na słodko od dziecka były moim ulubinym obiadem.
Robię „na oko” z mlekiem i wodą mineralną. Do ciasta dodaję odrobinkę oleju i dzięki temu nie smaruję już patelnie nawet pod pierwszego naleśnika. Odkąd pojawiły się patelnie teflonowe naleśniki zawsze mi się udają.
Umieść w misce mąkę, jajka, mleko, wodę mineralną i sól, a następnie zmiksuj je na gładką masę. Ciasto na naleśniki powinno mieć konsystencję gęstej śmietany. Doceń przepis: Zgłoś błąd w przepisie. Zakręć butelkę, a następnie energicznie ją potrząśnij, aby dobrze wymieszać wszystkie składniki znajdujące się wewnątrz.
Mąkę mieszamy z mlekiem i wodą mineralną, a następnie do mieszanki wbijamy jaja. Możemy również dodać do gotowej masy cukier wanilinowy lub sól - albo przeróżne inne dodatki, na przykład zioła, jeśli chcemy nieco wzbogacić smak. Woda mineralna gazowana pozwoli naleśnikom uzyskać odpowiednią puszystość.
Mąkę zmieszaj z proszkiem budyniowym. Mleko połącz z wodą mineralną. Do jajek dodawaj na zmianę mąkę z budyniem i wodę z mlekiem - miksuj do połączenia. Na koniec wlej olej i zmiksuj.
Odstaw ciasto na około minut. Po tym czasie ciasto naleśnikowe dokładnie wymieszaj łyżką. Na rozgrzanej, posmarowanej lekko tłuszczem patelni, smaż naleśniki z obu stron na złoty kolor.
W zależności od tego, z jakim farszem będziesz podawać naleśniki – słodkim czy słonym – w przypadku tego pierwszego, wodę do ciasta możesz zastąpić gotowym sokiem owocowym, na przykład pomarańczowym.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.